1 - ⅓ = ⅔
½ + ¼ = ¾
½ + ⅓ = ⅚
30 : 3 = 10 хв Юля їде тролейбусом.
27 : 9 = 3
⅓ сплела Соля сьогодні.
10 : 25 = 2 : 5
⅖ часу сміявся братик.
450 : 50 = 9
⅑ стадіону Ден проскакав.
12 : 2 = 6
⅙ кристалів віддала Маша.
41 × 4 = 164 жабок має Платон.
(27 - ♥) : 2 = 4
27 - ♥ = 4 × 2
27 - ♥ = 8
♥ = 27 - 8
♥ = 19
2 × ♥ + 3 = 37
2 × ♥ = 37 - 3
2 × ♥ = 34
♥ = 34 : 2
♥ = 17
20 : 5 = 4 сторінки Нонна читає в день.
4 × 3 = 12 сторінок вона прочитала за три дні.
4 × 4 = 16 сторінок вона прочитала за чотири дні.
19 × 600 + 5 × 1500 = 11400 + 7500 = 18900 м проїхав Вася.
5679 + 3009 = 8688
8688 - 7951 = 737
737 + 4042 = 4779
9560 - 3652 = 5908
5908 - 1807 = 4101
4101 + 5459 = 9560
5000 + 1007 = 6007
6007 + 2090 = 8097
8097 - 3097 = 500
5000 - 1007 = 3993
3993 + 3801 = 7794
7794 - 2794 = 5000
Якщо позначити вартість булочки як х, можна скласти таке рівняння:
3 × х = х + 12
2 × х = 12
х = 12 : 2
х = 6 грн коштує булочка.
8 × 30 = 240 заклинань Варуся начаклувала в перший тиждень.
7 × 80 = 560 заклинань Варуся начаклувала в другий тиждень .
560 + 240 = 800 заклинань всього.
(☺ - 14) × 3 = 18
☺ - 14 = 18 : 3 = 6
☺ - 14 = 6
☺ = 6 + 14
☺ = 20
3×☺ - 12 = 9
3×☺ = 9 + 12
3×☺ = 21
☺ = 21 : 3
☺ = 7
87 + 26 = 113 завдань вирішили восьмикласники.
178 - 113 = 165 завдань лишилося вирішити.
💡 Якщо Нонна стоїть навпроти Макса, то з обох боків від неї однакова кількість дітей. 14 - 6 = 8 дітей з одного боку (враховуючи Макса).
8 × 2 = 16 дітей всього.
💡 240 - a ×3 = 90
a × 3 = 240 - 90 = 150
a = 150 : 3 = 50
800 - (1348 - b) = 104
1348 - b = 800 - 104 = 696
b = 1348 - 696 = 652
(170 - c) + 80 = 140
170 - c = 140 - 80 = 60
c = 170 - 60 = 110
(1545 + x) : 83 = 70
1545 + x = 70 × 83 = 5810
x = 5810 - 1545 = 4265
660 - (570 - y) = 300
570 - y = 660 - 300 = 360
y = 570 - 360 = 210
60 × z - 100 = 2300
60 × z = 2300 + 100 = 2400
z = 2400 : 60 = 40
💡 Якщо позначити дошки Дена як х, можна буде скласти таке рівняння:
х : 2 + 10 — дошки Васі.
х : 2 + 10 + 20 — дошки Дена.
х : 2 + 10 + 20 = х
х : 2 + 30 = х
х + 60 = 2 × х
х = 60 — кількість дошок Дена.
60 - 20 = 60 : 2 + 10 = 40 — кількість дошок Васі.
💡 4 години 10 хв = 4 × 60 + 10 = 250 хв
Швидкість роботи: 100 : 250 = ⅖ м/хв
576 : ⅖ = 576 × 5 : 2 = 288 × 5 = 1440 хв
1440 хв : 60 = 24 години
💡 1435 : 7 × 3 = 615 лип.
1435 - 615 - 455 = 365 кленів у місті.
💡 Перший і другий мали принести більше ⅓ , а саме більше 15 : 3 = 5.
Якщо вони принесли по 7, то у третього 15 - 7 - 7 = 1 полнце, а з умови ми знаємо, що це не так
Якщо вони принесли по 6, то у третього 15 - 6 - 6 = 3 полінець
Отже, І і ІІ принесли по 6, а ІІІ — 3 полінець
💡 Аркуші у зошитах аркуші містять дві сторінки (парні і непарні). Аркуш який випав має сторінки 15 і 16. А остання сторінка випавшого аркуша повинна бути парною, тому число 43 виключаємо.
Найменше можливе число, яке підходить, — 34 (тоді попередня сторінка — 33).
34 − 15 + 1 = 20 сторінок або 10 аркушів.
valency.rethink@gmail.com
+380 (63) 261 93 43