Чотири роки поспіль разом з учнями БеркоШко ми створювали задачники з математики. Коли учні були в 3 класі, поруч зі школою відбувалось будівництво будинку і учні могли спостерігати його, тому будівництво стало темою цьогорічного задачника. А тепер, коли тематика відбудови України постійно на слуху, то задачник видається ще більш актуальним.
(204 сторінок, формат А4, обкладинка інтегрована, понад 800 завдань)
Задачник впорядкований за 31 навчальним тижнем. Завдання, які пронумеровані без літерних позначок – були спільні для всіх, більшість з них вирішували в класі. А домашні завдання були двох рівнів на вибір: s – базовий і h – поглиблений.
Кожного тижня передбачені завдання з розвитку просторового мислення з «цеглинками» Нікітіна. Для занять в класі ми мали відповідні набори для кожного. Але, виконуючи завдання вдома, діти часом використовували підручні засоби: дерев’яний конструктор, картонні коробочки, навіть брусочки мила :)
Вже після кількох тижнів занять, ефект був вражаючим – всі без винятків будували доволі складні фігури за трьома проекціями і могли замалювати три проекції власної фігури.
Завдання з частинами від числа, дробами і рівняннями поступово ускладнювались впродовж року, слідуючи за інтересом учнів. Тож наприкінці їх складність дещо перевищує вимоги державного стандарту.
Частину завдань, наприклад, розмальовки, чи позначення стрілок годинника, можна робити безпосередньо в задачнику. Але переважну більшість завдань виконували в зошиті, щоб навчитись не лише розв’язувати задачі, а оформлювати їх. Під «оформленням» мається на увазі не відступи клітиночок, а здатність послідовно і логічно викласти хід рішення, зазначити одиниці вимірювання, додати пояснень.
Наприкінці року тренувальні приклади на кілька дій або рівняння вирішували за "ведмежуйки" або за "маршмелки" - це відчутно пожвавлювало процес :)
Загалом, третій клас – це дуже приємний час для навчання. Вже вповні відбулася адаптація і багато чого вдається, і ще далеко до перехідного віку з його кризами.
Валентина Мержиєвська
valency.rethink@gmail.com
+380 (63) 261 93 43