Задачники БеркоШко

Серія задачників БеркоШко для молодшої школи (1-4 клас) для учнів БеркоШко і разом з ними. Це унікальні навчальні матеріали, створені для того, щоб допомогти дітям закласти міцну математичну базу, розвинути логічне мислення та отримати задоволення від навчання. Кожен задачник поєднує класичні математичні завдання з креативними сюжетами та елементами розмальовок, що робить процес навчання захопливим і цікавим для дітей.

logo-white.png
4books.png

Задачники побудовані так, щоб поступово ускладнювати завдання, дозволяючи дітям з різним рівнем підготовки навчатися в комфортному для себе темпі. Вони охоплюють не лише базові арифметичні дії, але й складніші математичні поняття, такі як дроби, рівняння, комбінаторика та ймовірності. Завдяки цьому учні мають змогу розвивати логічне мислення, досліджувати властивості фігур та навіть вчитися в'язати морські вузли, розвиваючи просторову уяву.

Кожен задачник має свою тематичну лінію: від вирощування кактуса в 1 класі, дракончиків у 2 класі та будівництва міста в 3 класі до польотів у космос в 4 класі. Це дозволяє дітям не лише занурюватися у світ математики, але й взаємодіяти з персонажами і сюжетами, які близькі їм за віком і інтересами. Кожен задачник також містить олімпіадні та творчі завдання, які виходять за межі стандартних програм, заохочуючи дітей шукати нетривіальні рішення.

Задачники БеркоШко — це більше ніж просто збірка математичних завдань. Це інструмент, який допомагає дітям навчатися з радістю, зберігаючи інтерес до математики на довгі роки вперед.

4books.png

Замовити комплект задачників

Математика в молодшій школі

Валентина Мержиєвська — авторка задачників, співзасновниця альтернативної школи БеркоШко, де викладає математику в молодшій і середній школі від 2011 року і дотепер. 

Вивчення математики полягає не в тому, щоб навчитись рахувати, а щоб навчитись бачити. Бачити закономірності, подібності, причинно-наслідкові зв’язки. Щоб вчитись робити багато спроб, шукати всі можливі шляхи вирішення задачі, доводити до завершення і отримувати задоволення від знайденого рішення. Саме ці навички є відповіддю на питання “Для чого мені в житті математика?”, а зовсім не вираховування решти в магазині :)

На вебінарі 15 серпня 2020 року говорили про те, які запитання вчителя наштовхують дітей на роздуми. Як втриматися і не видати готове рішення, а створити умови для пошуку власного. І як насолоджуватись процесом і вчителеві, і учням.

Відгуки

Катерина Ботвіннік, співзасновниця альтернативної школи "Боже, вільна школа" та ГО "ВільнОсвіта", вчителька математики

Як "подружити" дитину з математикою?

Дуууже часто чую подібні питання. Ніщо не турбує українських батьків більше, ніж математика. Уявіть дитину, яка відверто не тямить у жодному шкільному предметі, окрім математики, а з математики, наприклад, олімпіади виграє. Хтось засудить такого учня? О ні, це явно талановита дитина, зосереджена на головному в своєму житті, всі вчителі роблять поблажки, всі мами мліють. А тепер поставте на місце математики, скажімо, музику. Та навіть щось гуманітарне чи природниче (історію, географію)... Не спрацює. Матиме дитина осуд суспільства у 50 відтінках жорстокості. Буде і ледача, і нетямуща, і все таке...

Тож математика, абсурдно, але є складовою безпеки дитини у школі. Прийміть це й забезпечте її інструментами захисту. Зміниться це, на превеликий жаль, коли наші діти вже виростуть. Підсадити дитину на математику, як на розвагу, як на судоку чи кросворди — ось основна ціль навчання математики. Школа так не робить. Більшість дітей вона математикою пресує, пригнічує, завалює, тисне...

Тож беріть усе у свої руки. Перші чотири роки закладають фундамент, на якому потім можна вже самостійно дотопати до матаналізу. Ніяких особливих "здібностей" для цього не треба, лише послідовність. Поділіться цією мудрістю з усіма батьками дітей молодшої школи!!!

Необхідно та достатньо: прожити з дитиною разом задачники БеркоШко від Валентини Мержиєвської. Я не бачила ЖОДНОЇ дитини, яка пройшла з батьками ці задачники і мала б якісь проблеми з математикою. Жодної. Гарантований безпечний стабільний рівень + ваш якісний час разом. Будете кайфувати від кумедних та якісних задачок (не про комбайни та сувої тканини на фабриці )))

Дуже радію, що прекрасне Видавництво АССА взялося перевидати всі задачники!!! Ви молодці, робите дійсно важливу справу для української освіти, ми це помічаємо й цінуємо!!! 

Сергій Черкасов, засновник логічно-математичної школи Think, автор настільних ігор

Аналізувати, планувати, обґрунтовувати – три ключові вміння, необхідні розуму для вирішення нових проблем. Усі три Валентина Мержиєвська якимось чарівним дивом змогла вмістити в свої задачники. Можливо, їй відомий якийсь таємничий, стародавній шифр? Шумерський клинопис, “кіпу” загадкових інків чи навіть китайський цзягувень? Я не знаю. Обов’язково запитаю її при зустрічі, а потім розповім вам. Проте за роки моєї роботи з задачниками БеркоШко та дітьми стало абсолютно очевидним одне – інформаційні математичні блоки описані так, що кожна проблема (задача) містить у собі не тільки підказки для пошуку рішення, а й простір для помилок.

Простір для помилок. Яке значення ця територія має для учня? Як впливає на розвиток когнітивних здібностей поєднання в одному збірнику задач із лінійними алгоритмами рішень та завдань, які вимагають пошуку нелінійних підходів? Звісно, відповідей на це питання може бути багато, але є одна, цікава як дітям, так і дорослим. Простір для помилок закликає до мандрів. Справжніх, живих мандрів колами задач, у яких відбувається пошук відповідей на цікаві, ретельно продумані та лаконічно сформульовані питання. Це terra incognita, яку хочеться досліджувати щодня, поринути у математичну подорож і йти, йти, йти, не зупиняючись.

Після такого абстрактного каламбуру мені захотілося трохи сухих фактів. Таких, що аж зашелестіли б сухістю білих, прямокутних аркушів. А вам захотілося? Звісно, фактів на користь задачників БеркоШко більш ніж достатньо.

Послідовність задач 1-4 класів, описаних у задачниках, я б порівняв з драбиною. Крок за кроком піднімаєшся, спершу важко і незрозуміло, але раптом, на певній висоті, озираєшся і бачиш уже доволі далеко, а з кожним новим кроком кругозір стає ширшим.

Є чимало візуальних завдань і проблем, які дозволяють дітям відпочити від текстів. Лабіринти, арифметичні розмальовки, вирізалки, мотузкові вузлики, годинники, симетрії – усе це теж математика. І все це спонукає учня до активного занурення у процес пізнання світу.

Рівень задач на шкалі від "суперлегко" до "суперскладно" я б позначив як від середнього до складного (олімпіадного).

90% задач проілюстровані. Проте додам, що ілюстрації стримані, дбайливі, не кричущі й не перевантажують уяву. Вони ретельно зважені, аби захопити, але не відволікати.

А ще це задачник про Україну, де використовуються українські імена, мапи, наративи та мрії. Для мене це важливо.

Галина Мельник, керівнця альтернативної школи Радоскул

Задачниками БеркоШко користуємося від початку їх створення й до сьогодні.

Це, на мою думку, найкращі підручники для молодшої школи. У задачниках охоплено всі теми за програмою, а також міститься багато цікавих завдань на логіку та мислення, які можуть бути справжнім викликом не лише для дітей, а й для дорослих. Учні нашої школи можуть опановувати більше, ніж передбачено програмою, якщо люблять поміркувати та розв'язувати дещо складніші задачі. І чудово, що все це є в одному підручнику, тому вчителю не потрібно шукати додаткові матеріали. Завдання викладені у цікавій формі, а за змістом вони близькі до життя дітей цього віку, відображають їхні інтереси.

Безмежно вдячна авторці Валентині Мержиєвській за її працю та чудові підручники, адже знаю з власного досвіду, скільки потрібно вкласти сил, часу та енергії, щоб діти могли навчатися за якісними посібниками.

Ольга Гавура, PhD, лінгвіст-волонтер «БрУК: Браунський корпус української мови», засновниця альтернативної школи

Математика — це саме життя і спосіб життя. Для дітей вона починається з суто практичних речей — з того, що їх оточує і як вони це сприймають. Діти збирають реальність до купи, як пазли, спочатку на дотик, а потім подумки, пов'язуючи окремі її частини через різні враження — зорові, слухові, тактильні, нюхові, смакові, на основі власних спогадів та уявлень, знань. Діти осмислюють світ, навчаються і творять — одночасно.

Природна потреба дітей — мати доброго співрозмовника в дорозі, надійного супутника в їхній подорожі. Щоб сенси створювати разом, щоб ці сенси наповнювати життям.

Для моїх учнів чудовим другом-мандрівником став збірник математичних завдань БеркоШко. Крок за кроком, історія за історією — і перед нами постає безмежний захопливий краєвид впорядкованого світу, де головні герої — діти (персонажі математичних історій та наші учні, їхні завзяті читачі-друзі!) та їхні вірні помічники — уява, увага, пам'ять, воля й почуття гумору.

Це 31 повна жменя живих життєвих загадок і хитромудрих питань, це кількасот дотепних вузликів, які щоразу було цікаво розплутувати, причому в різний спосіб: швидко й неквапливо, самостійно та в товаристві, легко й завзято, то в один бік, то в інший.

Що маємо в результаті цієї спільної захопливої подорожі? Мої учні здорові й захоплені, вони продовжують жити допитливо і творчо, вони впевнені у своїх нових силах, а ще — вони знають смак вдумливого, послідовного й веселого вирішення проблем. Вони стали міцнішими в своїх самостійних життєвих мандрах. Бо якою б не була проблема, БеркоШкова математика нас підбадьорила: для її вирішення потрібна не лише добра голова, а й смілива уява, уважність, уміння знайти опору в самому собі й віднайти спільну мову з оточенням. Як у тій байці «Черепаха і Заєць»: неважливо, наскільки ти спритний чи мудрий від початку, головне — як ти скористаєшся тим, що в тебе є, щоб досягти мети.

Math.png

Команда проєкту

Насамперед дякую учням БеркоШко з другого набору, з якими ми разом пройшли цей шлях: Аліза Власенко, Ден Горошкін, Марія Сапко, Даша Аксьонова, Макс і Нонна Крижановські, Платон Химич, Федір Школьний, Кузя Науменко, Соломія Степаненко, Варуся Кравцова, Вася Кривошея – без вас цих задачників не було б :)

В основу покладена збірочка "4×40" Валентини Мержиєвської і Олександра Петрова із завданнями для першого набору учнів.

Друге видання задачника для 1 класу допрацьоване спільно з Надією Молибога.

Ілюстрації до задачників 1 і 2 класу малювала Ольга Кокошко, а 3 і 4 класу — Марія Химич.

Розв'язники до задачників зроблені Тамарою Школьною, Іванкою Кравцовою та Юлією Гуз.

 

Валентина Мержиєвська

instagramfacebookyoutube

Контакти

valency.rethink@gmail.com

+380 (63) 261 93 43